Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Skrócenie czasu poświęconego na współpracę z bankiem

Możliwość zastąpienia operacji gotówkowych przeprowadzanych w firmie klienta na rzecz takich samych operacji prowadzonych w kasach banku lub jego punktach kasowych. Coraz częściej ma miejsce usługa polegająca na przyjmowaniu płatności bezpośrednio na konto w banku i rezygnacja z prowadzenia punktu kasowego u klienta. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że klient może przyjmować bezpiecznie od swoich kontrahentów bezgotówkowe formy płatności, ponieważ bank weryfikuje takie operacje.

Zmniejszenie obciążenia własnego systemu drukowania dokumentów papierowych związanych z obsługą rachunku bankowego. Home banking z założenia nie posługuje się dokumentami papierowymi, a jedynie zapisami elektronicznymi. Na podstawie tych zapisów zarówno bank, jak i klient mogą drukować dowolne zestawienia.

Skrócenie czasu poświęconego na współpracę z bankiem. Praca przy komputerze zastępuje wielokrotne przejazdy do banku. Poprawienie bezpieczeństwa dysponowania środkami. Banki bardzo dbają o bezpieczeństwo systemów home banking. Oprócz zabezpieczeń stosowanych w systemach informatycznych stosuje się dodatkowe metody. Tajemnicą banku są wszystkie informacje o używanym systemie informatycznym. Home banking instaluje się w firmach znanych i zaufanych. Ma miejsce ewidencjonowanie osób pracujących u klienta i mających dostęp do home banking. Zalety home banking sprawiają, że coraz więcej klientów ofertę tę traktuje jako jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze usług danego banku.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.