Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Pisanie książki: początek

Po zapoznaniu się z zaletami i wadami różnych sposobów publikacji książki można skoncentrować się na jej treści. Siedząc przed komputerem naprzeciw pustej strony na ekranie, autorzy, którzy po raz pierwszy mierzą się z tym zadaniem, często popadają w panikę. Jak mam napisać tę książkę? Jak mam choćby zacząć?

Wielu autorów wystukuje pierwsze 50 stron w przypływie natchnienia. Czytając te strony, zaczynają je poprawiać. A potem jeszcze raz. W efekcie nigdy nie kończą nawet pierwszego rozdziału, ponieważ nie pozwala na to frustracja, która pojawia się, gdy słowa na ekranie zdają się nie spełniać oczekiwań.

Przy pisaniu książki publicystycznej struktura i wcześniejsze planowanie to podstawa. Znane powiedzenie mówi, że pisanie to przepisywanie. Oczekiwanie, że wyniki pierwszych wysiłków będą miały formę doskonale opracowanej literatury, jest naturalne. Jednak, jak wkrótce będzie się można przekonać, główne zadanie to po prostu przelanie treści na papier. Następnie należy ją zorganizować, ubarwić, a na koniec udoskonalić.

Dan Poynter, specjalista od samodzielnego publikowania książek, radzi, aby zanim zacznie się robić cokolwiek innego, przemyśleć i napisać tekst na okładkę książki. Określ zwięźle, o czym jest książka. Stwórz chwytliwy tekst reklamowy i w punktach wymień korzyści, jakie czytelnik osiągnie po jej lekturze, takie jak poprawa zdrowia, zwiększenie bogactwa, ciekawsza rozrywka lub lepsze życie. Zapewnij czytelnika, że stanie się lepszy w tym, co robi. Inspirację możesz zaczerpnąć z tekstów na okładkach książek stojących w twojej biblioteczce.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.