Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Otwórz firmę, której klienci będą ptacić z góry

Nie świadcz żadnych ustug, póki Ci nie zapfacą. Jeśli uda Ci sie poprowadzić firmę bez diugów i bez dtużników, to będziesz wygrany. Ważne jest również, aby od samego początku mieć dobry kontakt z dostawcami. Nawet jeśli rachunek jest niewielki, piać go na czas za każdym razem. Następnie po trzech, czterech miesiącach poproś dostawcę o wystawienie poświadczenia, że zawsze ptacisz na czas i nie trzeba Cię do tego zmuszać.

Wyobraź sobie, że masz tuzin takich zaświadczeń. Kiedy będziesz zmuszony otworzyć rachunek u dostawcy, który wymaga referencji handlowych przed zaoferowaniem kredytu, będziesz mógt powiedzieć, że bez problemu jesteś w stanie przedstawić dwanaście takich zaświadczeń. To go upewni o Twojej uczciwości. Budowanie od samego początku reputacji firmy uczciwej, porządnej i etycznej jest szczególnie istotne. Możesz być osobą uczciwą, porządną i etyczną, ale to nie wystarcza. Musisz udowodnić swoją uczciwość, zamiast mieć nadzieję, że ludzie Ci uwierzą na stowo. Dzięki zaświadczeniom od dostawców dajesz do zrozumienia, iż nie tylko jesteś uczciwy i wyrażasz chęć zaptaty, ale że istnieje dwanaście osób, z którymi prowadzisz interes i które mogą to potwierdzić.

Nie wal głową w mur. Zbyt wielu ludzi poddaje się zbyt łatwo i rezygnuje, kiedy właśnie ma nastąpić odmiana. Jednak jako przedsiębiorca musisz umieć rozpoznać, czy interes jest opłacalny. W końcu chodzi o Twoje pieniądze. Ja szybko zdałem sobie sprawę, że żadne z moich darmowych czasopism nie przyniesie oczekiwanych zysków, nie było więc sensu upierać się przy nich. Definicją szaleństwa jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.